Charakteristika Pardubického kraje

  • Svou rozlohou 4 519 čtverečních km je pátým nejmenším krajem v České republice.
  • Nejvyšším bodem kraje je Králický Sněžník 1424 m, třetí nejvyšší pohoří v České republice.
  • Nejnižší bod kraje se nachází na hladině Labe u Kojic 202 m nad mořem.
  • Na konci 1.pololetí 2008 žilo na území kraje více jak  půl milionu obyvatel a počet obyvatel ve věku 65 let a více vzrostl nad 70 000.


V Pardubicích má sídlo Krajská rada Svazu důchodců ČR. Svaz důchodců ČR je neziskovým a nestranickým občanským sdružením, které nejen chrání oprávněné zájmy důchodců, ale zabezpečuje i život důchodců podle hesla „Důchodci důchodcům, aby člověk nebyl sám“. Cílem organizace, která je vedle odborářů-důchodců největší organizací občanů III věku, má své základní a místní organizace v celé ČR, působí v společensko-kulturní, výchovné,zájezdové,ale i v humanitární a poradenské činnosti.

SDČR organizuje důchodce, jejichž počet bude u nás, stejně jako  je tomu v jiných zemích Evropy, stoupat a ne vždy jsou jejich zájmy a život ve společnosti chápány tak,jak by si to nejstarší generace zasloužila. Nemáme zde na mysli jen sociální a zdravotní problémy, ale zejména společenský život, který si představitelé důchodců organizují v klubech a v našich organizacích SDČR sami.

Krajská Rada SDČR Pardubického kraje se obrací na své vrstevníky – důchodce  s výzvou: rozšiřte naše řady a přihlaste se mezi nás !!!

Hledáme důchodce – spolupracovníky ve městech Chrudim, Přelouč, Holice, Vysoké Mýto, Ústí nad Orlicí, Žamberk, Králiky, Lanškroun, Svitavy a v Moravské Třebové.

Bližší informace Vám poskytne ing Matyska Adolf na telefonu 464 629 448 nebo na čísle mobil. telefonu  604 437 994. Základní informace o SDČR najdete též pod Dokumenty.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *