Akademie třetího věku

    Senioři, znáte Akademii třetího věku?

Každý rok otevírá Svaz důchodců ČR Plzeňského kraje ve spolupráci s Lékařskou fakultou UK v Plzni (odbor sociálního lékařství) cyklus zdravotnických přednášek, určený pro seniory, pod názvem Akademie třetího věku. Tentokrát za významné podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny, která využije setkání posluchačů k informaci o podrobnostech zdravotní pojišťovny.

Přednášky se konají v Šafránkově pavilonu ve velké posluchárně LF a jsou pro seniory volně přístupné. Přednášky přinášejí posluchačům-seniorům mnoho zajímavých a poučných poznatků o chorobách stáří a jejich prevenci.

Přednášejícími jsou přední odborníci Fakultní nemocnice a nutno poznamenat, že hovoří srozumitelně, bez odborných výrazů. Proto si cykly přednášek získaly oblibu u mnoha seniorů.

Svaz důchodců ČR tím plní záměr Usnesení Vlády ČR č. 8 o přípravě na stáří a Komunitního plánu města Plzně v oblasti vzdělávání seniorů a prevenci zdraví.

    Informaci o termínech přednášek se senioři dozví v relaci „Senior servis“ Čs. Rozhlasu Plzeň, nebo v kanceláři SDČR v Thámově ulici č. 12 vždy v úterý od 10.-14. hod. nebo na tel. 337 370 508.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *