SDČR na výstavišti v Lysé nad Labem

     Ve dnech 16. – 19. 4. 2008 se uskutečnila na výstavišti v Lysé n. L. výstava HANDICAP SENIOR a Svaz důchodců České republiky, o.s. zde měl vlastní stánek. Propagovali jsme činnost  našich členů  v základních i městských organizacích v celé republice,   informovali jsme o činnosti Krajské rady SDČR ve Středočeském kraji, nabízeli jsme informace o rozšíření členství v našich organizacích nebo o možnosti založit si organizaci přímo v místě bydliště, rozdávali jsme noviny seniorů – Doba seniorů – bylo toho hodně, co se mohli zájemci o našich aktivitách dozvědět. Samostatný stánek měla hned vedle nás Krajská rada SDČR Liberec, kde měl její předseda i velmi navštěvovanou  PC učebnu  se 4  počítači. Z  webových  stránek www.sdcr.cz a také z web. stránek www.sdcr-stc.estranky.cz jsme zájemcům celé 4 dny  promítali příspěvky a fotografie o naší práci. Náš stánek navštívili i předsedové dalších Krajských rad SDČR  Jihočeského a Pardubického kraje, pozdravili jsme se i  se členy našich ZO SDČR, kteří přijeli  ze Středočeského, Ústeckého a Libereckého kraje i ze vzdálenější Vysočiny – z Nového Města na Moravě. Všichni byli potěšeni, že se naše činnost ve veřejnosti začíná více propagovat, že vzrůstá zájem mezi aktivními důchodci o naše akce.

Zájem o náš informační  stánek byl velký, místopředsedkyně SDČR a předsedkyně Krajské rady SDČR Středočeského kraje pí. Němcová celé čtyři dny rozmlouvala s návštěvníky výstavy, vysvětlovala náplň naší činnosti, upozorňovala, že naše organizace bude mít už příští rok 20. výročí od svého založení. Zdůrazňovala, že po našem  říjnovém 7. sjezdu SDČR v novém vedení svazu intenzivně pracujeme, jednáme  s poslanci i senátory, s politiky i ministry  o zlepšení  situace  našich důchodců, zasazujeme  se o změnu zákona o poplatcích u lékařů a v lékárnách, prosazujeme spravedlivější valorizaci důchodů. Všechna naše snaha  zatím přináší jen dílčí  úspěchy, protože politická scéna je v současné době rozkolísaná pádem vlády, jmenováním vlády  úřednické a předčasnými volbami. Věříme však, že po podzimních volbách budeme mít  ve společnosti jako občané republiky – důchodci – více pochopení pro naše potřeby, že  naše roztříštěné seniorské organizace s různým zaměřením začnou spolu více spolupracovat a vytvoří tím větší váhu našim argumentům.

Po kladném zhodnocení našeho vystoupení na této výstavě Výkonná rada SDČR doporučuje, abychom naši činnost prezentovali v příštím roce  i na dalších výstavách a aby se do propagace zapojilo více Krajských rad i dalších funkcionářů SDČR.

Text: Hana Němcová, foto: ing. Oldřich Pospíšil

Obrazek

Ing. Oldřich Pospíšil a Hana Němcová s netradiční dudáckou kapelou DUHA po jejich vystoupení. Kapelník a dudák p. Benedik je vousatý pán vzadu. 

Obrazek

Opět s dudáckou kapelou DUHA, vedle paní Němcové je zpěvačka J. Janovcová. 

Obrazek

Při slavnostním zahájení výstavy (druhý zleva předseda Pospíšil) 

Obrazek

Dudácká kapela DUHA při vystoupení.

 

Obrazek

Dudácká kapela DUHA při vystoupení. 

Obrazek

Diváci (paní Němcová a pan Pospíšil) při poslechu. 

Obrazek

Zleva: paní Albrechtová (předs. ZO Nové Město na Moravě), ing. Pospíšil, V. Minařík (předs. KR České Budějovice) a paní Petrová (členka KR Čes. Budějovice) 

Obrazek

Ing. Pospíšil a paní Němcová s členy ZO SDČR Nové Město na Moravě. 

Obrazek

Dudácká kapela DUHA, členky ZO SDČR Nové Město na Moravě, paní Němcová a ing. Pospíšil. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *