Novoborští senioři v Beskydech

    V letošním roce se v průběhu září zúčastnili členové Svazu důchodců  novoborské organizace opět, jako v letech předchozích, rekondičního pobytu.

Tentokrát jsme prožili krásný týden v oblasti Beskyd v Rožnově pod Radhoštěm, který nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst ve městě i v okolí.  Již cestou  na místo pobytu jsme navštívili pohádkový hrad Bouzov.

V dalších dnech jsme si prohlédli Valašské muzeum v přírodě a to jak Dřevěné městečko včetně poslechu cimbálové muziky Soláň,  technické zajímavosti Mlýnské doliny i dle možností jednotlivců objekty Valašské dědiny. Autobusem jsme vyjeli na Pustevny, prošli se k soše pohanského boha Radegasta a polovina naší skupiny zdárně zdolala i vrchol Radhoště s kaplí a sousoším Cyrila a Metoděje. Další výlet směřoval do Kopřivnice, kde jsme zhlédli exponáty Technického muzea Tatra i nově instalovanou výstavu na počest Emila Zátopka, a dále jsme navštívili historické město Štramberk s jeho známou Štramberskou Trúbou. Cestou jsme navštívili i pohankový mlýn mlynáře Šmajstrly, kterého znali někteří z nás již z vysílání ČT.

Město Rožnov p.R. nám nabídlo nejen možnost denních společných i individuálních vycházek do okolí, ale i exkurzi do výrobny svíček Unipar a galerie Světa kamenů. Každé ráno jsme zahájili ranní rozcvičkou na terase penzionu a zorganizovali jsme i sportovní klání, zaměřené na hod šipkami na terč a petanque. Zajímavé vyprávění o beskydském kraji pro nás připravil ing. Šulgan z CHKO v Rožnově pod Radhoštěm, jindy jsme uspořádali taneční večer s živou hudbou v penzionu a v závěru týdne jsme společně navštívili i kolibu Karkulku, kde jsme se opět setkali s vynikající cimbálovou muzikou Soláň.  Počasí nám po celý týden přálo, ubytování a zejména kuchyň penzionu Vinium byla vynikající a všichni nešetřili chválou.

Pobyt v krásném beskydském kraji nám přinesl mnoho radostí a pohody, spojené s poznáváním, aktivním pohybem v přírodě i chvílemi odpočinku. Přispěl i ke zlepšení fyzické kondice jednotlivců, kteří pohybu na zdravém beskydském vzduchu věnovali daleko více času než v běžném životě doma.

Naše velké poděkování patří MěÚ Nový Bor, který nám poskytl finanční příspěvek na dopravu, díky které jsme mohli navštívit a alespoň částečně poznat tuto, od nás dosti vzdálenou, kouzelnou část České republiky.

Letošní rekondiční pobyt je úspěšně za námi. Jistě na něj budeme dlouho vzpomínat a těšit se na další rok, kdy budeme mít opět možnost společně strávit další týden plný poznání, aktivního pohybu a zábavy.

Hana Novotná, předsedkyně ZO Svazu důchodců ČR, o.s. Nový Bor

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *