Dej každému dni příležitost … (Plzeň – Slovany)

To říká spisovatel Mark Twain a my se k tomuto citátu připojujeme. Naše obvodní organizace Svazu důchodců ČR v Plzni – Slovanech připravila 23. května 2011 svým členům a příznivcům opravdovou kulturní lahůdku, navštivili jsme totiž opravený kostelík „U Ježíška“. Přišlo nečekané množství lidí, že jsme měli obavu, jestli tam vejdeme. Byla to pěkná podívaná, zářivé sluníčko prosvítilo celý prostor a umocnilo tím náladu prostředí. Bylo nám všem svátečně dobře, někteří z nás vzpomínali na čas, kdy sem chodili a někdo tu měl i svatbu.

Pan arch. Jan Soukup hovořil zasvěceně a mile o historii, protože byl při rozhodování o záchraně kostelíka. Vše se podařilo a v záchraně se pokračuje, našli se i dárci-sponzoři jak podnikatelé, tak i jednotlivci, a mimořádné pochopení má i Úřad městského obvodu 2 v čele s p. starostou Ing. Lumírem Aschenbrennerem. Proto věříme, že „U Ježíška“ budou zase církevní i civilní obřady a koncerty. Viděli jsme i plány budoucího uspořádání parku, který tak vytvoří ideální prostředí pro klidné posezení.

Sváteční náladu prostředí dotvořila básnířka pí. Gerzanicová, která přednesla dvě své básně, věnované městu Plzni, které tak vhodně doplnily vyjímečné setkání.

Díky všem, kteří se na tomto díle podílejí. Naším přáním je, aby se i nadále našli sponzoři, kteří umožní dokončení opravy této krásné historické památky a nám se zase podaří uspořádat stejně krásné setkání.

V závěru jsme si uvědomili, že život, který žijeme pro druhé, stojí za to!

Ludmila Ševčíková, MěO Plzeň-Slovany

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *