Otevřený dopis poslankyni Peckové

Paní poslankyně MUDr. Gabriela Pecková

    Jako předseda Svazu důchodců České republiky jsem zůstal šokován po vyslechnutí Vašeho vystoupení ve sněmovně dne 4. května 2012. Nevím, co Vás vedlo k tomu, že jste svým vystoupením dokázala neslýchaně hrubě urazit velkou většinu z 2,3 milionů důchodců České republiky.

    Celý život jsem se řídil moudrostmi zdravého selského rozumu. Jedno z jeho přísloví říká, že „sytý hladovému nevěří“. A to je přesně Váš případ, kdy Váš celkový příjem poslankyně a soukromé lékařky je řádově mnohokrát vyšší než průměrný příjem dnešního důchodce.

    Tvrdíte, že máte mnohaletou praxi lékařky, se seniory pracujete a znáte jejich potřeby a problémy. Jestli je to pravda, pak se divím Vaší aroganci, s níž jste se propůjčila k páchání tak nehorázného násilí na důchodcích, jehož tvůrcem je ministr Kalousek za vydatné podpory ministra  Drábka.

    Důchodci v minulosti poctivě pracovali a vytvářeli hodnoty pro další generace.  Za to mají dnes jako odměnu, podle Vás, společensko-sociální problémy, které převyšují ty hmotné a finanční. To je bohužel Váš velký omyl. Aby se důchodcům „lépe“ žilo, tak  předkládáte  snížení valorizace penzí.

    Paní poslankyně, nejsem příznivcem silných slov, ale Vy jste u nás důchodců svůj morální i odborný kredit bohužel ztratila. Proto Vás vyzývám: odejděte a vzdejte se svého poslaneckého mandátu.

    S pozdravem „aby člověk nebyl sám“

Ing. Oldřich Pospíšil, předseda Svazu důchodců ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *