Příjemné setkání s obyvateli Domova pro seniory v Lukově

    Dne 1.8.2012 se uskutečnila beseda se seniory v DPS Lukov, kterou zahájila paní ředitelka Neischlová. Přivítala p. hejtmana Mišáka, pí. radní Nersesjan, p. Dočkálka a všechny přítomné. Seznámila zůčastněné nejen s historií, ale  i současností tohoto zařízení. Paní Horáková, která se věnuje činnostem a aktivitám v rámci DPS,  předala zástupcům kraje ručně zpracované dárečky, které zhotovili  senioři  v keramické dílně.

    Pan Dočkálek hovořil o práci Krajské rady Svazu důchodců ČR ve Zlíně, která poskytuje bezplatné poradenství v řešení sociálních, finančních, majetkových a právních problémů. Hovořil také o tom, jak je komunikace se staršími občany velmi důležitá, ubezpečil je, že naše sdružení ani kraj na ně nezapomínají. Seniorům poděkoval za jejich práci, kterou pro společnost vykonali.

Pan hejtman Mišák neúnavně odpovídal na dotazy a vzpomenul, že tady není poprvé, což seniory velmi potěšilo a vyloudilo nejeden úsměv na jejich tváři.  Připomenul také, že kraj se snaží vytvářet podmínky pro důstojné stáří.

Paní radní Nersesjan ujistila seniory, že Zlínský kraj se zabývá tím, jak žijí senioři, spolupracuje s Univerzitou třetího věku i jinými organizacemi. Paní Nersesjan také podotkla, že dotace na sociální služby jsou velmi nízké a že se obává, že rok 2013 nebude o nic lepší, kraj bude hledat řešení – dofinancování.

Zájem o naši besedu byl velký, ve společenské místnosti se sešlo více než 50 seniorů. Naše setkání se odvíjelo v neformální a přátelské atmosféře, díky finanční podpoře Zlínského kraje jsme mohli seniory pohostit i malým občerstvením.

Rudolf Dočkálek, předseda Krajské rady  SDČR o.s. Zlínského kraje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *