Sportovní odpoledne se nekonalo (Nové Město na Moravě)

    V pondělí 16. září 2013 jsme se měli sejít na hřišti u penzionu. Bohužel počasí nám vůbec nepřálo –  pršelo, a tak jsme se rozhodli jít na kávu do nově otevřené cukrárny u „Dvou koček“ na Masarykově ulici. Bylo nás pouze devět. Při kávě a zákuscích jsme si popovídali a probrali příští plánované akce. Docela milé bylo pozdravení od paní Věry Rudolfové, spisovatelky, která v našem klubu už několikrát byla a představovala nám svoji tvorbu. Píše převážně o významných osobnostech našeho města  a Českomoravské vysočiny.  Letos jí vyjde další kniha, tak jsme s paní Rudolfovou předběžně dohodli besedu pro naše seniory na jaro 2014.

Také jsme probrali pozvání pro seniory na slavnostní křest a předání vlaku, které se uskuteční 27. září 2013 v 9.30 hod. na novoměstském vlakovém nádraží. Nové Město bude mít  „svůj“ vlak RegioSpider,  polepený motivy z Nového Města na Moravě. V tento den je  možné s ním jet po trase z Nového Města přes  Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod do krajského města  Jihlava. Tato jízda bude zdarma. V Jihlavě je plánován kulturní program pro seniory. Bude  zajímavé se tímto vlakem svézt. Tak uvidíme, zda se nás na tuto akci několik sejde .

Je rozhodně dobře se s vrstevníky pravidelně a co nejčastěji scházet, probrat s humorem a nadsázkou svoje zapomínání a zhruba stejné problémy, které nás v tomto seniorském věku provázejí. Snad nám zdraví bude ještě sloužit, abychom se mohli i nadále dlouho scházet.

Ludmila Vedrová, ZO SDČR Nové Město n. Mor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *