Senioři z Nového Města na Moravě hodnotí rok 2013

    Blíží se konec roku, a proto jsme v našem výboru zhodnotili nejzdařilejší akce našeho klubu. Není možné vyjmenovat vše, protože se scházíme každý týden a naše činnost je pestrá a zajímavá. Proto vybíráme jen to nejzajímavější.

    V únoru jsme byli pravidelnými diváky při MS v biatlonu, zážitek to byl nezapomenutelný. V průběhu roku jsme zorganizovali několik poznávacích zájezdů – na zámku v Rájci Jestřebí jsme shlédli výstavu kamélií, v Boskovicích židovskou čtvrť a v Olešnici výrobu modrotisku. Při dalším zájezdu jsme byli na hradu Lipnice a v Pelhřimově. Navštívili jsme také Stezku v korunách stromů na Lipně a klášter ve Vyšším Brodě. Putovali jsme po Vysočině za sochami Michala Olšiaka.

    Zájezdy do divadla v Brně byly 2 – jeden muzikál a jeden balet.Velký zájem mají naši členové o besedy cestopisného charakteru. Měli jsme letos 4. Ing. Maštera nám promítal a vyprávěl o Jihoafrické republice, Doc. Slonek o Srí Lance a Mexiku a Ing. Bělohradský o Nepálu.

    Členky našeho klubu se aktivně zapojily do reje čarodějnic, do provozu stánku při Nova Civitas, do přípravy plesu neziskových organizací i do akce křtu novoměstského vlaku.

    Velmi zdařilou akcí byla oslava Mezinárodního dne seniorů, kterou přišel pozdravit pan starosta Michal Šmarda. Kladně zhodnotil, že v programu využíváme místní účinkující. Rádi bychom znovu poděkovali Mgr. Havlíkovi a jeho zpěvačkám, zvukaři L. Mošnerovi, paní Olejníkové  a jejím mažoretkám, pí učitelkám Petrové, Baxantové a Zdražilové a především jejich skvělým dětem. Prožili jsme s nimi krásný podvečer.

    Naše činnost je opravdu zajímavá, přijďte mezi nás i další senioři, kteří nechcete pouze sedět doma u televize.

Libuše Topinková, ZO SDČR Nové Město n. M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *