Druhé Zimní sportovní hry SDČR v Nové Pace

    Krajská rada Svazu důchodců ČR Královéhradeckého kraje za účinné spolupráce Městské organizace Svazu důchodců ČR v Nové Pace uspořádala zimní sportovní hry pro všechny důchodce Královéhradeckého kraje dne 13. 2. 2014 ve sportovním areálu Máchovka v Nové Pace. Záštitu nad sportovními hrami přijal hejtman pan Bc. L. Franc, který se i osobně zúčastnil slavnostního zahájení. To se uskutečnilo v 10 hod. v hale zimního stadionu. Tři autobusy svezly účastníky do sportovního areálu, který byl nad očekávání, vzhledem ke katastrofálnímu průběhu letošní zimy, připraven v bezvadném stavu.

    Sportovních her se zúčastnilo 144 soutěžících, 9 rozhodčích a zapisovatelů a několik pořadatelů z Nové Paky. Kromě toho se sešlo několik desítek diváků, takže celkový počet účastníků byl kolem dvou set. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách v kategoriích do 70 let a nad 70 let věku, muži a ženy zvlášť, a to na sněhu i v halách. Pro lyžaře byl připraven pro sjezd svah s několika brankami a pro běh okruh, který absolvovaly ženy pětkrát a muži sedmkrát. V kryté hale zimního stadionu se soutěžilo ve střelbě pukem na branku a v další hale se odehrávaly soutěže v bowlingu. O ty byl obrovský zájem, takže se musely upravit proposice, aby se mohli všichni zájemci zúčastnit a vše se stihlo v předepsaném čase.

    V průběhu nebo po ukončení svého účinkování se účastníci her občerstvili ve dvou bufetech. Připraven byl guláš s chlebem, klobásy či párky s křenem a hořčicí, samozřejmě k tomu teklo pivo, čaj a jako sladkou tečku bylo možno si dát kávu se zákuskem. Na 15.00 hod. bylo oznámeno vyhlašování vítězů. Všichni se soustředili na rampě zimního stadionu, kde již byly připraveny stupně vítězů a stůl s cenami. Ceny předával ve spolupráci s Krakonošem předseda Krajské rady SDČR  Ing. J. Groh. Ti, kteří se umístili na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích, obdrželi diplom s velmi pěknou medailí, kterou na krk věšel sám Krakonoš a přidal k tomu ještě svoji malou pozornost. Díky místním sponzorům dostali ještě tašku se suvenýry. Kolem čtvrté hodiny se spokojení účastníci vraceli do svých domovů s přáním šťastného setkání v příštím roce.

    Zimní sportovní hry se opravdu, i díky pěknému počasí, podařily. Za to patří samozřejmě i velké poděkování předsedovi Městské organizace SDČR v Nové Pace panu B. Hamáčkovi a jeho kolegům i kolegyním. Nesmíme rovněž zapomenout na podporu Krajského úřadu v Hradci Králové a místních institucí z Nové Paky. Bez jejich účinné podpory by se nemohly naše hry uskutečnit.

Ing. J. Groh, předseda Krajské rady SDČR Hradec Králové

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *