Masopustní merenda 2014 (Nové Město na Moravě)

    Jako každoročně zakončili novoměstští senioři masopustní období svou maškarní merendou. Konala se 3. března 2014 ve 14 hodin v penzionu Vrchovina. Padesáti seniorům přišel zahrát na harmoniku pan Dostál z Maršovic.

Celá akce byla zahájena nástupem masek. A bylo se na co dívat – Beruška, Marfuša, Pat a Mat, bílá paní, šašci, Rumcajs, mladý bavorák s nevěstou, bezdomovec, havajská tanečnice apod. Potom se asi hodinu zpívalo a tančilo, samozřejmě masky vzaly do kola i ostatní účastníky.

Následovala první část zajímavé tomboly, kde bylo možno vyhrát např. „ loveckou výbavu“, což byla past na myši a mucholapka,  nebo „ sušičku prádla“, kterou tvořila šňůra na prádlo a kolíčky. Takových vtipných cen bylo připraveno asi 50. Společnost se při tombole výborně bavila, nohy si odpočinuly a mohlo se s vervou pokračovat v tanci a zpěvu.

Po další hodině následovala druhá část tomboly a na závěr ještě opět tanec a zpěv. Mnohým se v 17 hodin ještě nechtělo končit, protože nálada byla opravdu skvělá.

Taková setkání jsou pro seniory zdrojem radosti, při nichž zapomenou i na svoje neduhy. Rozhodně budeme podobné akce pořádat i v budoucnu.

Libuše Topinková, ZO SDČR Nové Město na Moravě
foto: Helena Žáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *