Beseda s V. Rudolfovou nad knihou Kraj návratů a vzpomínek (Nové Město na Moravě)

    Tato beseda v Novém Městě na Moravě přilákala hodně našich členů i dalších seniorů. Paní Mgr. Věra Rudolfová –  novinářka a spisovatelka, mezi nás přišla dne 7. dubna 2014 již popáté. Vždy, když vydala novou knihu o osobnostech umělců z Vysočiny.

    Tentokrát to byla pátá kniha  s názvem „ Kraj návratů a vzpomínek“. Přibližuje tam portréty dvaadvaceti osobností kulturního a uměleckého života. Její práce si velmi vážíme, snaží se ve svých knihách přiblížit  převážně  umělce, kteří už mezi námi nejsou a málo se o nich ví.  Vyžaduje to velmi náročnou detektivní práci tyto medailonky osobností zpracovat. Dozvídáme se mnoho zajímavého z jejich života. Přečetla nám  ukázku z této knihy o předčasně zmařeném talentu Františku Mičkovi, malíři. Pak se rozvinula beseda.

    Paní Rudolfová je velice příjemná žena, rádi ji mezi nás zveme. Byla možnost si tuto knihu i knihu Život na zámku levněji zakoupit. Mnozí tuto možnost využili. S paní Věrou Rudolfovou jsme prožili velmi pěkné odpoledne. S kytičkou jsme se s ní rozloučili a popřáli hodně úspěchů v další záslužné činnosti.

Helena Žáková, ZO SDČR Nové Město na Mor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *