Beseda s Věrou Staňkovou – Brusel známý i neznámý (Nové Město na Moravě)

    Přednáška s promítáním o hlavním městě Belgie proběhla v Kulturním domě v Novém Městě na Moravě dne 10. března 2014. Požádali jsme o ni rodačku z Nového Města, která dnes působí  v Brně, Věru Staňkovou.

    Ona poznala Brusel ze 2 úhlů – pracovně i soukromě. Z jejích pracovních aktivit jsme mohli vidět kanceláře a reprezentační prostory organizací EU, soukromě nám doporučila kromě hlavních turistických cílů Bruselu / Velké náměstí, Atomium, Čurající chlapeček apod. / také jiné zajímavosti.

    Nahlédli jsme např. do výrobny světoznámých belgických pralinek a dozvěděli se, kde se dají dobře nakoupit. Prostřednictvím snímků jsme se seznámili s výrobou belgického piva, jejich druhy i restauracemi, které mají slušné ceny. Slečna Staňková nám doporučila mnohé belgické kulinářské speciality i restaurace, kde je lze ochutnat.

    Přednáška o Bruselu s následnou besedou byla velmi zajímavá. Těšíme se, že mezi nás Věra Staňková zase někdy příjde a představí nám další zajímavosti, s kterými se na svých cestách setkává.

Libuše Topinková, ZO SDČR Nové Město na Moravě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *