Stůl plný dobrot, zdobení zeleniny (Nové Město na Moravě)

    Dne 24. března se senioři z Nového Města na Moravě sešli v novém prostředí – v sále hasičské zbrojnice. Jsme zde přestěhováni, protože po dobu přístavby MŠ Drobného je v DPS umístěna jedna z jejich tříd.

    Měli jsme tam 2 akce současně. Na stůl plný dobrot přinesly členky našeho klubu různé dobroty, slané i sladké. Byly tam různé druhy chuťovek, věnečky, závin atd.

    Posilněny jsme vyslechly povídání pana Milana Macha o zdobení ovoce a zeleniny a nářadí, které je k tomu potřebné. Pan Mach absolvoval několik akcí, kde se v této oblasti proškolil a získal certifikát. Předvedl nám výrobu růžiček ze slupek rajských jablíček, na jablka vyřezal různé ornamenty (např. zvoneček, květinu apod.), z ředkviček utvořil květy, myšky, mrkve ořezával specielním ořezávátkem. Některé výrobky si pan Mach připravil již doma, protože vyřezávání by zabralo mnoho času.

    Všechny naše členky byly výsledky práce pana Macha nadšeny, jeho výtvory jsou malá umělecká díla. Doufáme, že se ještě někdy při podobné akci sejdeme, protože pan Mach bude ve školení ještě pokračovat.

Libuše Topinková, ZO SDČR Nové Město n. M.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *