Zájezd do Hustopeče na slavnosti mandloní a vína (Nové Město na Moravě)

    Zájem seniorů nás přiměl k tomu, že jsme narychlo zorganizovali autobusový zájezd do Hustopeče na sobotu 29. března 2014. Tam se konaly Slavnosti mandloní a vína.

    Lákaly nás kvetoucí mandloňové sady – celorepublikový unikát. Hned po příjezdu jsme se vydali na vycházku Mandloňovou stezkou na rozhlednu. Škoda, že letošní teplé počasí urychlilo kvetení mandloní, takže už byly zčásti odkvetlé. Cestou nás informovaly informační tabule o mandloňových sadech a okolní krajině. Potkávali jsme hodně  návštěvníků. Bylo krásné počasí, obloha byla bez mráčků, slunce příjemně hřálo. U rozhledny bylo i posezení a prodejní stánek s mandlovými dobrotami a prospekty Hustopeče. Po této dlouhé procházce byl dán individuelní  program do 16,30 hodin.

    Na Dukelském  náměstí byl celý den bohatý kulturní program, řemeslný jarmark, ochutnávka vín, soutěž o nejlepší mandlový recept, jízdy koňským povozem atd. Na náměstí jsme si prohlédli i moderní krásný kostel s velmi zajímavou věží. V domě u Synků byla  velmi pěkná výstava jarního aranžmá a dekorací a stálá vinařská expozice.

    S pocitem pěkně prožitého dne v tomto moravském městečku jsme spokojeně odjížděli domů.

Helena Žáková, ZO SDČR Nové Město na Mor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *