Týdenní putování po Šumavě (Žďár nad Sázavou)

    Od 15. 6. do 22. 6. 2014 jsme měli pobyt na Šumavě v Zadově hotelu Zadov. Podrobně rozpracovaný program na celý týden jak pro zdatné chodce, tak pro méně zdatné chodce zpracoval Pavel Šisler (77 roků), který takové pobyty zajišťuje již 12 rok. Po celý týden byl k dispozici autobus na výlety. Po cestě do Zadova jsme navštívili Strakonice a prohlédli si hrad, expozice a prošli se po náměstí. V Zadově jsme si prohlédli chatu Kateřiny Neumannové.

První den jsme odjeli na Kubovu huť a pěšky na rozhlednu Boubín, Boubínský prales, autobusem do Vimperku, prohlídka města. Další den jsme šli na Zlatou studnu, Zhůří a Kvildu, kde je velmi pěkné informační středisko, zajímavý kostel obložený šindelem, prošli jsme se po Jezerní slati. Následující den jsme jeli do Modravy, tam jsme navštívili muzeum dřeva, podívali jsme se na chatu spisovatele Klostrmanna, stáli jsme na soutoku Roklanského a Modravského potoka, odkud začíná řeka Vydra, pokračovali jsme na Třístoličnou slať. Vytrvalci šli ještě k pramenu Vltavy, Bučinu. Další den jsme jeli do Stožce, do Nového Údolí a pěšky do německého Haidmuhle, kde jsme viděli průvod na svátek Božího těla. Vrátili jsme se do Stožce a šli na Stožeckou kapli. 20. 6. jsme si udělali výlet do Prachatic, prošli se městem, šli do muzea, vystoupali jsme na vyhlídkovou věž kostela sv. Jakuba. Jeli jsme do Volar a Stach. Předposlední den našeho pobytu v Zadově jsme jeli do Borové Lady, pokračovali jsme pěšky na Knížecí Pláně, Žďárské jezírko, prošli jsme se Křížovou cestou v Borové Ladě a navštívili jsme soví voliéry, které byly nově postavené a jsou největší v ČR.

Večery jsme trávili při harmonice, zpěvu a vínečku. Na harmoniku hráli členové našeho zájezdu p. Gretz a p. Ambrož, za to jsme jim byli vděčni.

Při zpáteční cestě do Žďáru n/S. jsme se zastavili v Dobré Vodě, kde jsme navštívili muzeum a kostel sv. Vintíře, kde je umístěn unikátní skleněný oltář včetně křížové cesty od výtvarnice Vladimíry Tesařové v r. 2001. Další zastávka byla v Sušici, kde jsme šli na prohlídku náměstí a posilnili se v restauraci.

Všichni jsme byli spokojeni jak s ubytováním, jídlem, připravenými trasami a nakonec i s počasím, které nám celý týden přálo. Veliké poděkování si zaslouží p. Šisler, který vše připravil, p. Benešové a p. Košťálovi, kteří vedli ty dlouhé pochody a také p. Antonínu Havlíčkovi, který nás bezpečně vozil autobusem po úzkých šumavských silničkách.

Jan Havlíček, člen výboru SDČR ve Žďáře n/S.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *