2. letní sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje

    Tyto sportovní hry pro všechny seniory Královéhradeckého kraje se konaly dne 4. června 2014 ve Skřivanech nedaleko Nového Bydžova. Zúčastnilo se jich 409 soutěžících, 61 organizátorů včele s hlavní manažerkou paní Hanou Svobodovou ze Skřivan, 40 žáků a studentů, kteří pomáhali s pořadatelskou službou a 17 hostů včele s panem hejtmanem Bc. L. Francem, který přijal nad hrami záštitu. Sportovní klání přihlíželi desítky diváků.

Soutěžilo se ve třech týmových disciplínách (nohejbal, flaškovaná dvoučlenná a čtyřčlenná) a osmi disciplínách individuálních (stolní tenis, pétangue, discgolf, běh na 200 m, běh ve vodě, ruské kuželky, střelba ze vzduchovky a šipky). Všechny soutěže probíhaly zvlášť pro muže a ženy ve věkových kategoriích do 70-ti let a nad 70 let věku. Po ukončení soutěží následovalo vyhodnocení výsledků a vyhlášení tří nejúspěšnějších v každé disciplině a kategorii. Na závěr vystoupila kapela k tanci i poslechu.

Pro účastníky bylo dobře postaráno. Doprava byla zajištěna dvěma autobusy, někteří přijeli vlakem a někdo autem. Bylo připraveno občerstvení, v poledne oběd a odpoledne svačina a na sportovištích byly k dispozici nápoje káva a čaj.

2. letní sportovní se mohly uskutečnit jen díky sponzorským darům, pomoci obce a nasazení organizátorů, za což jim patří velké poděkování.

Ing. Groh, předseda Krajské rady SDČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *