Tábor na stará kolena v roce 2014 (MěO Mikulov)

    V letošním roce se tábor konal od 3. 8.-10. 8. a opět na Okrouhlíku u Jihlavy. V neděli ve 13 hodin bylo všech 26 táborníků s vedoucími na místě. Vítání bylo jako vždy velmi srdečné a přátelské. Sešla se celá naše parta plus 3 nové tábornice a v 18 hodin po večeři bylo slavnostní přivítání a seznámení s programem celého týdne.

Téma našeho hlavního programu bylo plnění 13 bobříků a olympiáda. Bobříky jsme plnili během  celého týdne, olympiáda byla se vší parádou. Všichni do jednoho jsme nastoupili a v pozoru jsme si poslechli olympijskou hymnu.Vlajkonoši vztyčili olympijskou vlajku,složili jsme slib a začalo olympijské zápolení v různých sportovních disciplinách. Po skončení olympiády byli předány diplomy a medaile.

Naše další činnost bylo batikování táborových modrobílých šátků, které náramně ladily s modrými tričky s emblémem znaku našeho tábora. Každý večer byly předávány bobříci, které jsme postupně splnili .Přišívali   jsme si je  na táborové  šátky. Nejtěžší pro všechny byl bobřík mlčení – 4 hodiny!

I letos nás navštívili příslušníci policie, kteří s námi besedovali jak se chovat v silničním provozu, jak nenaletět nepoctivým prodejcům – šmejdům, zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla pro přivolání první pomoci a také jak poskytnout  první pomoc.

Na celodenní výlet jsme si zajeli do Třeště, kde jsme si prohlédli památky a navštívili výstavu betlémů. Byli jsme u místního řezbáře pana Bukvaje, u kterého jsme viděli velký betlém, do kterého vyřezává se svojí manželkou figurky.

Celý týden jsme hráli různé hry pro postřeh a zručnost. Vzácné ocenění si odnesla jako jediná z celého tábora Marie Kazíková z Mikulova za skládání obrazců. V tomto neměla absolutně žádnou konkurenci.

Pobyt na táboře utekl velmi rychle. Sobotní večer byl v duchu rozlučky, kde nechybělo pohoštění, zpěv, tanec a povídání. V neděli jsme odjížděli domů plni krásných zážitků a dojmů a loučili jsme se s přáním opět se sejít v roce 2015.

Za toto vše patří velký dík a obdiv manželům Průdkovým a také kuchařkám,  které nám moc dobře vařily.

Účastnice a dva účastníci z městské organizace Svazu důchodců ČR Mikulov: Urbánková Antonie, Urbanová Ilona, Nevědělová Marie, Kazíková Marie, Kozlíková Emilie, Suchá Jaroslava, Šatná Marta, Sedláková Ladislava, Gregušová Anežka, Greguš Alois, Dudáš Štěpán, Minaříková Jitka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *