Návštěva prezidenta republiky v Novém Městě na Moravě

    Na čtvrtek 26. června 2014 se Nové Město na Moravě pečlivě připravovalo. V rámci své cesty po Vysočině měl naše město navštívit pan prezident Miloš Zeman. Ve spodní části náměstí byla postavena tribuna i přístřešek pro kapelu. Pohotovost měla samozřejmě policie. Členky místní základní organizace Svazu důchodců ČR byly požádány, aby pana prezidenta přivítaly v horáckých krojích tradičně chlebem a solí. Ujaly se toho paní Topinková a Ježová.

Program na náměstí začal v 17 hod., hrál  velký dechový orchestr ZUŠ a potom vystoupilo  několik skupin mažoretek. Na náměstí se sešlo velké množství lidí, kteří chtěli zblízka vidět pana prezidenta, který si tak oblíbil naši milovanou Vysočinu.

Pan prezident dorazil do Nového Města v 17.45 hod. Byl přivítám chlebem a solí (bochník byl veliký a těžký) a potom vystoupil na tribunu, kde jej přivítal starosta města pan Michal Šmarda. Poté krátce hovořil pan prezident a poěšil nás tím, co všechno v Novém Městě a okolí zná. Následovalo několik vět od hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Běhounka a potom ještě zůstal prostor pro několik dotazů. Pan prezident se pak podepsal do městské kroniky. Vpodvečer si ještě  pan prezident prohlédl Vysočina arénu.

Jak jsem se dočetla v Novoměstsku, byla to pátá návštěva hlavy státu v našem městě.

Text: Libuše Topinková, ZO SDČR Nové Město n. M.
Foto: Helena Žáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *