Přednáška “Diskriminace a týrání seniorů” (Nové Město na Moravě)

    V pondělí 2. června 2014 se senioři z Nového Města na Moravě  sešli v kulturním domě, aby vyslechli přednášku paní Marie Scheibové, která dříve pracovala jako ředitelka DPS v našem městě.

    Paní Scheibová tuto přednášku již dříve vypracovala pro Kraj Vysočina a nás toto téma zaujalo, protože se nás bezprostředně dotýká. Diskriminací trpí v naší zemi řada seniorů – dnes je všude propagován „kult mládí“. Lidé nad 50  let už nejsou schopni sehnat práci, pokud o tu svoji z nějakého důvodu přišli. Ve společnosti jsou senioři mnohdy přehlíženi a vylučováni. Mladí lidé si neuvědomují, že ani oni nebudou mladí stále.

    Pokud se týká týrání seniorů, nejsmutnější je, že se ho dopouští většinou  členové rodiny nebo dokonce lidé, kteří mají o seniora pečovat. Nemusí jít vždy o týrání fyzické, ono to psychické je někdy mnohem  horší. Mnoho lidí se zajímá především o majetek seniorů. Na vesnicích a malých městech je situace lepší, lidé se znají a jsou ochotni si pomoci, ve velkých městech je týrání seniorů zcela anonymní. Je třeba, aby si lidé všímali svého okolí a na podezřelé okolnosti upozorňovali příslušné orgány.

Libuše Topinková, ZO SDČR Nové Město na Moravě

img_2378.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *