Co znamená být aktivní důchodce? (MěO Brno)

    O důchodcích toho každý den můžeme číst, slyšet mnoho. Někdy pochvalně, jindy pochybovačně. Jak je tomu v Brně? Různě na různých místech a většinou tak, jak o tom můžeme slyšet v jeho středu díky organizacím důchodců, z nich největší je MO SDČR  na Běhounské ulici 17. Zde je možné v pondělí až středu se dovědět, co se pro zájemce podniká. A je toho mnoho.

Důležitou aktivitou donedávna byla činnost bezplatné právní poradny. Její činnost je nahrazena jiným, také bezplatným způsobem – Právní poradnou pro důchodce v DOS na Malinovského nám.4. Mezi hlavní aktivity patří setkávání se s jubilanty. Při hudebním vystoupení si rádi zazpívají a zatančí, stejně je tomu  při tanečních odpoledních na Křenové  ulici 1x měsíčně. Již mnoho let se takto oslavují i MDŽ, Den matek, akce Mezinárodního dne seniorů, akce Roku rodiny, vítání adventu a jiné.

Zájezdy jsou organizovány nejméně pětkrát za rok. Za poslední tři roky tak bylo už zajištěno 17 zájezdů po naší vlasti, 3 pobytové zájezdy do Itálie a Chorvatska, do Vysokých Tater, Podhájské. Letos se nám zvlášť líbil zájezd na horu Říp a do Mělníka. Poznali jsme ve dvou zájezdech Senát PČR, s pomocí poslanců se chystáme ještě letos do Poslanecké sněmovny PČR, současně navštívíme krásné zahrady v okolí této instituce.

Během minulého období jsme nezapomínali ani na vzdělávací programy, navštívili jsme např. brněnskou hvězdárnu, uspořádali přednášky o brněnském podzemí, přednášky se zdravotní tematikou a o bezpečnosti seniorů v Brně, velmi vítané byly počítačové kurzy.

Velký zájem byl o návštěvu Židovského hřbitova, projížďky lodí po Brněnské přehradě, návštěvu ZOO s vnuky a pravnuky, návštěvy divadel, už dva roky organizujeme v letních měsících opékání špekáčků v přírodě – v Jundrově na hřišti. Nejvýznamnější akcí uplynulého období byl  první Společenský ples důchodců v lednu tohoto roku v hotelu „Kozák“ v Brně – Žabovřeskách. O akci byl velký zájem, rozhodli jsme se v pořádání pokračovat.

A. Štofanová, MěO SDČR Brno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *