Dovolená žďárských důchodců v Chorvatsku 5. – 14. 9. 2014

    Stalo se už pravidlem, že každý rok v měsíci září organizuje náš výbor Svazu důchodců dovolenou u moře, v Chorvatsku. Letos padla volba na ostrov Hvar, město Stari Grad, hotel Arkáda. Hlavní organizátorkou byla předsedkyně výboru, p. M. Benešová.

Věděli jsme, že pojedeme asi 12 hodin autobusem do Splitu, odkud nás trajekt převeze 36km na ostrov a k hotelu pojedeme lodí. Pro mnohé byla cesta trajektem novinkou, ale všem se moc líbila. Hotel Arkáda se nám představil už z dálky a byl to pěkný pohled. Stavba je umístěna v krásné zátoce a působí velmi luxusním dojmem. Není divu, že hotel byl dříve oblíbeným místem pro zámožné turisty.  Je dobře, že zde můžeme bydlet i my. Dvoulůžkové pokoje s balkonky, všude čisté prostředí, venkovní i vnitřní bazén, to vše předčilo naše očekávání. Také čisté a příjemné moře lákalo k dennímu koupání. Změna byla pouze jeden den, kdy jsme poznali, že i zde může pršet. Koupat jsme se ale mohli, protože vnitřní bazén měl také pěknou, mořskou vodu.

Velkou jedničku bychom dali za stravování. Švédské stoly opravdu bohaté a vše bylo chutně upravené. Denně byly v nabídce ryby, i ostatní druhy masa, moučníky, zelenina i zmrzlina. Abychom nepřibrali na váze, bylo ranní cvičení u moře spojené s koupáním v moři.

Pochválit můžeme i dvě delegátky, které organizovaly náš pobyt. Jednak pěší vycházky se zasvěceným výkladem o historii i současnosti ostrova, také na výhledové místo nad městem a autobusový celodenní zájezd do tří měst: Hvaru, Jelsy a Vrbosky. Byl plánovaný také „fišpiknik“, který se bohužel pro déšť nekonal.

Budeme všichni vzpomínat na opravdu jeden z nejkrásnějších pobytů, na zajímavou zeleň, oleandry, palmy a olivy. Všechno se zdařilo i zpáteční cesta. Dík patří za organizaci Míle Benešové, která musela řešit různé situace, které se občas vyskytnou. Také děkujeme M. Krčové, která spolu s Mílou protahovala naše ztuhlá těla při rozcvičkách. Děkujeme celé partě, že byla dochvilná, že zdatnější pomáhali slabším, když to bylo třeba. Věřím, že se ještě najde někde pěkné místo, kam bychom zase vyrazili na dovolenou.

Marie Neugebauerová, členka výboru SDČR ve Žďáře n/S.
Foto Míla Benešová, předsedkyně SDČR ve Žďáře n/S.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *