Žďárští senioři strávili krásný říjnový týden v Lučanech na Jablonecku v soukromém penzionu Kitty

Pěkné ubytování, příjemný a ochotný personál, výborná domácí kuchyně – to vše nám tvořilo zázemí pro náš pobyt. Výhled na louku, les, pasoucí se srnky, které přicházely až k penzionu, byly předpokladem pro klidnou dovolenou. Členité Jablonecko a podhůří Jizerských hor nabízelo kouzelné scenérie pro výlety. Do programu byla na úvod zařazena velmi poutavá přednáška o památkách okolí, možnosti nejrůznějších výletů, ale i bohaté historii tohoto kraje. Zúčastnili jsme se dvou autobusových výletů a to na zámek Sychrov s překrásným parkem a do Kryštofova údolí, které se nám ukázalo v plné podzimní barevnosti. Obdivovali jsme viadukt 29,5 m vysoký 202 m dlouhý se 14 oblouky, postavený v roce 1900, který je zajímavou technickou památkou.

Další program jsme volili dle zájmu účastníků. Navštívili jsme řadu rozhleden a podnikali i krátké vycházky po nejbližším okolí, k tomu nám přálo počasí i podzimní sluníčko. Také místní doprava do Jablonce a Liberce těm méně zdatným účastníkům umožnila zpestřit program. Muzeum skla a bižuterie, malé výrobny a prodejny tzv. “perličkárny” zaujaly především ženy.

S penzionem Kitty jsme se rozloučili večírkem s hudbou, tancem a dobrým vínkem, což byla pozornost majitele. Rádi se sem budeme vracet a můžeme Kitty doporučit i další seniorům.

Vlasta Brhelová, vedoucí zájezdu, členka výboru SDČR ve Žďáře n/S.
Ema Mrkosová, členka výboru SDČR ve Žďáře n/S.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *