Výlet do Chrudimi (Nové Město na Moravě)

    V naší organizaci Svazu důchodců ČR v Novém Městě na Moravě jsme se dohodli, že uskutečníme zájezd do starobylého věnného města českých královen Chrudimi. Vyjeli jsme ve čtvrtek 16. října 2014 v 8 hodin a prohlídku města s průvodcem jsme měli objednanou na 10.00 hodinu. Přestože pršelo, prošli jsme historické centrum Chrudimi, viděli sloup Svaté trojice i nedaleký gotický kostel, rodný dům Josefa Ressla – vynálezce lodního šroubu, nádhernou budovu muzea, uličku s kavárničkami podél řeky Chrudimky, zajímavý Mydlářův dům apod.

Navštívili jsme Muzeum loutek právě v tomto domě a potom expozici  barokních soch, která je umístěna v odsvěceném kostele. Viděli jsme díla Matyáše Bernarda Brauna i dalších umělců.

Vyzkoušeli jsme i gastronomickou nabídku Chrudimi a byli velmi spokojeni.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili v obci Kočí, kde je vzácný kamenný kostel z 15. století a u něj dřevěná, šindelem krytá zvonice. Ke kostelu vede dřevěný most, unikátní záležitost v celé ČR. Paní průvodkyně nás zasvětila do původu názvu obce a fundovaně pohovořila o kostele, zvonici i mostu.

Vraceli jsme se domů plni nových zážitků a dojmů.

Mgr. L. Topinková, ZO SDČR Nové Město na Moravě, foto: Helena Žáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *