Závody v plavání seniorů

    2. letní sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje 2014 pokračovaly po první části, která se konala 4. června 2014 ve Skřivanech s účastí 409 sportovců z celého Královéhradeckého kraje, svou druhou částí. Byly jí závody seniorů Královéhradeckého kraje v plavání.

    Závody se konaly dne 15. listopadu 2014 v padesátimetrovém plaveckém bazénu Lázní v Hradci Králové za účasti 48 sportovců – plavců. Manažerkou byla opět paní Hana Svobodová ze Skřivan, členka Krajské rady SD Královéhradeckého kraje.

Závodilo se v pěti plaveckých disciplínách – 50 a 100 m prsa, 50 a100 m volný způsob a 50 m znak. Muži i ženy ve třech věkových kategoriích – do 70 let, 70 až 80 a nad 80 let. Nejstarším závodníkem byl velmi aktivní osmdesátsedmiletý pan Ing. Jiří Soukup z Hradce Králové.

Sportovní hry byly finančně podpořeny Krajským úřadem, MěÚ Nový Bydžov a Obecním úřadem Skřivany. Bez této podpory by se podobné akce nemohly uskutečnit. Při soutěžení pomohli jednak dobrovolníci z řad sportovců a studenti. Závody v plavání byly letos prvním pokusem a věříme, že ne posledním.

Ing. Jaroslav Groh, předseda Krajské rady SDČR Královéhradecký kraj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *