Mezi čerty a anděly

se ocitli mostečtí senioři Klubu č.2 na svém předvánočním výletě v sobotu 13. prosince. Vydali se do Muzea čertů v Úštěku, které sídlí v podzemích chodbách  města. Čerti všech možných druhů – dřevění, keramičtí, malovaní, hadroví, ale i živí – okouzlili a oživili adventní atmosféru místního jarmarku. Paní Luciferová dokonce zavřela jednu hříšnici do klece a dalo dost námahy seniorku vysvobodit.

Pekelné prostředí záhy vystřídala andělská překvapení. Úderem 11 hodiny se snesli z kostela nad hlavami překvapených diváků tři mávající andělé a mezi návštěvníky jarmarku se začali procházet další 2,5 m vysocí nebeští andělští poslové. Pohoda, voňavý svařák… nevadily ani davy lidí.

Dopolední zážitky byly podpořeny odpolední prohlídkou skanzenu v Zubrnicích. I tam se předvánoční čas promítl v jarmarku plnými doušky. Všechny expozice skanzenu připomněly staročeské Vánoce. Betlémy, pečení vánoček, starobylé vánoční ozdoby, vůně svíček, klid a pohoda.  A jelo se spokojeně domů, večer se přece musí napéci ještě pro celou rodinu vánoční cukroví.

L.  Blumenthalová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *