Oslavy 25. výročí – MO SDČR Žďár nad Sázavou

V sobotu 18. dubna 2015 se ve velkém sále místní sokolovny sešlo přes 220 důchodců, aby oslavili 25. výročí od vzniku Svazu důchodců ČR. Pozvání přijali také představitelé Města Žďáru n. S. starosta Zdeněk Navrátil, místostarosta Josef Klement a starostové obcí Hamry n. S. Robert Křesťan a Velké Losenice Miroslav Černý.

Předsedkyně Míla Benešová krátce připomenula historii prvních 20 let a pokračovala průřezem činnosti organizace v posledních 5 letech.  1. MO Svazu důchodců má přes 800 členů, pro které organizuje akce nejrůznějšího typu 18tičlenný výbor. Ať už jsou to jednodenní poznávací zájezdy za historickými památkami či přírodním krásami, nebo týdenní pobytové zájezdy do hor, k moři nebo do hezkých lokalit s nenáročnou turistikou, taneční večery, promítání videa, táboráky, počítačové kurzy a další. Poděkovala všem členům výboru i všem pomocníkům (aktivistům) za jejich práci.

Připojila poděkování našim hostům – představitelům Města Žďáru i zmíněných obcí za finanční příspěvky na činnost organizace.

Ve svých krátkých proslovech naši hosté milými slovy prokázali vstřícný postoj k naší seniorské generaci.

Následovalo ocenění členů výboru i aktivistů, kteří dlouhodobě pracují pro Svaz důchodců. V kulturním programu vystoupil přípravný sbor Žďáráčku pod vedením p. Pavla Schmidta a malé tanečnice z Active SVČ nás potěšily orientálním tancem.

A pak už hrál k tanci i poslechu Salonní orchestr pod vedením Františka Dvořáka a volná zábava byla v plném proudu. Věkový průměr byl hned o několik let nižší. A tak to má být. I ve starším věku se lidé umí dobře bavit.

Jan Havlíček
MO SDČR Žďár n. Sázavou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *