Pobytový zájezd do Hnačova

Poslední týden v květnu strávilo 45 žďárských důchodců v Hnačově u Plánice v relaxačním areálu Sluníčko. Byli jsme okouzleni krásnou okolní přírodou s množstvím rybníků, stráněmi plnými žlutě kvetoucích janovců, loukami s pasoucím se dobytkem. Snažili jsme se skloubit výlety a procházky do okolí s nabízenými relaxačními službami, které byly zahrnuty v ceně pobytu. Příjemné masérky nám poskytly kvalitní péči, užili jsme si nejen různé masáže, ale i suché uhličité koupele.

V Plánici jsme si prohlédli muzeum a rodný dům Františka Křižíka, našeho předního vynálezce a podnikatele. Překvapil nás rozsah jeho životního díla. Pěkná procházka nás zavedla do Nicova, obce, která má pouze 4 stálé obyvatele. Zde jsme měli domluvenou prohlídku poutního kostela postaveného podle plánů významného barokního stavitele K. I. Dienzenhofera. Z výletů do vzdálenějšího okolí nás zaujala naše největší zřícenina, hrad Rabí. Ocenili jsme  krásný rozhled i výklad průvodkyně, který nám přiblížil mnoho zajímavého z naší historie. Na Klatovy jsme si vyhradili celý den, počasí nám přálo, a tak každý navštívil památky dle svého zájmu. Za zhlédnutí stály klatovské katakomby, restaurované v roce 2011, barokní lékárna U Bílého jednorožce, kostely, radnice i další zajímavosti v centru města. Většina seniorů zdolala i 226 schodů Černé věže, která tvoří dominantu města. Večer jsme si ještě při živé hudbě, kterou nám zajistil majitel pan Hanousek, společně zazpívali a zatančili.

Pak nás už čekal pouze návrat domů s krátkou zastávkou v překrásném Písku. Toto město by si jistě zasloužilo delší prohlídku, ale to až někdy příště. Domů jsme se vraceli spokojení a plní zážitků.

Vlasta Brhelová, foto Jan Havlíček,
členové výboru SDČR ve Žďáře nad Sázavou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *