Hobby, výtvarné práce a sběratelské předměty seniorů

Městská organizace Svazu důchodců ČR ve Frýdku – Místku uspořádala ve dnech 24. – 31. května 2015 výstavu „HOBBY, VÝTVARNÉ PRÁCE A SBĚRATELSKÉ PŘEDMĚTY SENIORŮ“. Vernisáž výstavy se konala ve škole Pod Sovou.

Ing. Dalibor Kališ zahájil tuto výstavu přivítáním hostů, mezi kterými byl primátor města Bc. Michal Pobucký, který převzal záštitu nad naší výstavou a dlouhodobě i s vedením města podporují naše aktivity, stejně jako paní Ing. Evu Richtrovou, rovněž dlouhodobou podporovatelku akcí MěO SD. Dále přivítal také Ing. Oldřicha Pospíšila předsedu SD ČR a Zlatuši Paršovu předsedkyni Krajské rady SD ČR Moravskoslezského kraje. Poděkoval řediteli školy Pod Sovou, panu Mgr. Zbyňku Šostému za vstřícnost v bezplatném poskytování prostor. Přivítal a poděkoval rovněž aranžérce, kurátorce a duši této výstavy paní Aničce Sumcové. Nezapomněl ani na hlavního sponzora výstavy – vedení Frýdecké skládky.

Poté vystoupil v krátkém projevu primátor města pan Bc. Michal Pobucký, který mimo jiné zmínil snahu vedení města zajistit pro seniory důstojné prostory pro naši činnost.

Již tradičně vedle našich členů vystavují své umělecké výrobky ženy ze Žilinského spolku lidových tradic Živena, se kterými jsme v minulých dnech oslavili 20. výročí jejich znovuobnovení, ale již 145. výročí jejich založení.

Můžete obdivovat nádherné výrobky členů Jednoty důchodců z Kysuckého Nového Mesta, jejichž expozice dávají naší výstavě spestření a mezinárodní punc.

Tento ročník jsme pojali ve stylu „retro“ a pokusili se propojit současné umělecké výtvory seniorů se zachovalými předměty denní potřeby našich rodičů a prarodičů, starými 50 až 100 let. Možná nás to podnítí k úvaze o tom, jak dokázali být šetrní k životnímu prostředí, jehož stav nám dnes působí nemálo starostí.

Před samotným zahájením výstavy pak v kulturním programu vystoupil soubor děti této základní školy s názvem „Podsováček“, který vedou paní učitelky Magda Ševčíková a Kateřina Stavinohová.

Text z vystoupení Ing. Kališe upravil Ladislav Steininger.
Foto: Ladislav Steininger

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *