Rozjásaná Turzovka

image001

Krajská rada Svazu důchodců ČR Moravskoslezského kraje uskutečnila dne 22. 8. 2015  Setkání na hranici, tentokrát na území našich slovenských kolegů a přátel také seniorů a to v Turzovce.

image007

Přivítali nás jako obvykle velmi srdečně v překrásném letním areále. Organizátory tohoto setkání důchodců kraje Žilina podpořili také zastupitelé města Turzovka. Předsedkyně okresní organizace Jednoty důchodců přivítala všechny přítomné a představila hosty: zástupkyni MUDr. Vierku Belkovou, poslance za VUC  Žilina pana PhDr. Jaroslava Veličku. Pan  Dr. Michal Kotian přivítal předsedu SD ČR pana Ing. Pospíšila, předsedkyni KR SD ČR paní Zlatušku Paršovou a nás všechny důchodce jak z Moravskoslezského kraje, tak i ze Slovenska. Poprvé se také setkání zúčastnili zástupci z Polska o to Bialsko Bialé.

image003
Po přivítání vystoupily děti ZŠ Turzovka, navazovala vystoupení jednotlivých pěveckých a tanečních souborů, kterých vystoupilo celkem 11. Za náš kraj vystoupily a měly obrovský úspěch mažoretky z Horní Lhoty. Rovněž polští účastníci se předvedli svým kabaretním vystoupením.

image005
Bylo také pamatováno na občerstvení účastníků, kterých bylo okolo 300. Nezbývá než poděkovat organizátorům za velmi dobře připravenou akci a začít z naší strany zajišťovat další setkání, které proběhne v roce 2017 v našem Moravskoslezském kraji.

image009

Stanislav Pintera, MO SDČR Ostrava

foto Prošková Daniela

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *