Senior 2015 – další úspěch Hradečáků

Celostátní projekt Senior roku 2015 byl v sobotu 19. prosince 2015 v důstojném prostředí kongresového sálu pražského hotelu Hilton  zakončen finálovým večerem. Byl vyhlášen Senior roku, Seniorka roku a Zasloužilý senior. Soutěž proběhla za podpory mnoha institucí, zejména Ministerstva průmyslu a sociálních věcí, České televize, Senior production, Senior club EU, hotelu Hilton a dalších, bez jejichž pomoci by se taková akce nemohla vůbec uskutečnit. Svojí osobní účastí potvrdila význam celé akce ministryně MPSV paní Michaela Marksová.Večerem provázel moderátor Jan Čenský a vystoupili zpěváci Hana Zagorová a Josef Laufer. Velkou zásluhu na uspořádání soutěže má předseda pražské organizace Svazu důchodců pan Miloslav Mrština.

Cílem projektu je podpora aktivního životního stylu českých seniorů. Projekt má působit  osvětově, jak směrem k českým seniorům, tak i k ostatní populaci. Do finále postoupilo 5 žen a 5 mužů. Ti podstoupili rozhovor s moderátorem, odpověděli na otázky porotců, vystoupili ve volné disciplině a na závěr absolvovali promenádu ve společenských šatech. Z Královéhradeckého kraje do finále postoupili oba kandidáti. To samo o sobě byl velký úspěch, který byl korunován vyhlášením Hany Svobodové ze Skřivan Seniorkou roku 2015. Druhým úspěšným kandidátem byl RNDr. Jaroslav Bareš z Nové Paky. Oba jsou shodou okolností členy Krajské rady Svazu důchodců Královéhradeckého kraje. Když jsem šel po vyhlášení a nezbytném fotografování blahopřát Haně k obrovskému úspěchu, tak se mi přiznala, že by mne původně nejraději zastřelila za to, do čeho jsem ji to uvrtal. Teď je jistě šťastná, že se jí podařilo to, v co jsme tajně doufali. Za své umístění obdržela pohár, dárkové poukazy na pobyty a další dárky. Ona si to opravdu zaslouží za svou obětavost a ochotu.

Seniorem roku byl vyhlášen pan Dalibor Kališ z Frýdku–Místku. Nutno přiznat, že naprosto zaslouženě. Zasloužilým seniorem byl vyhlášen podnikatel pan Karel Klusáček, který navzdory svému věku (84 let) stále řídí rodinný podnik. Zaplněný sál aplaudoval všem finalistům, a jak uvedl moderátor, určitě se těší, že byl položen základ pro úspěšné pokračování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *