Stoletá lípa v Tatobitech a její sestřičky

W-lípa-1 Vážení přátelé, členové a členky Svazu důchodců  ČR, všichni kdo jste se zapojili do ankety, která byla zveřejněna na našich stránkách, do které jste přidali svůj hlas a přispěli tak  k získání titulu  ,,evropský strom roku 2016,,.

Těm všem  posílám  poděkování . Přikládám několik obrázků z následné akce, která v závěru měsíce května 2016 proběhla za přítomnosti hejtmana Libereckého kraje a široké veřejnosti.

Měla jsem možnost zasadit jednu z 65 mladých lip, které budou tvořit alej ve stopách staré obchodní cesty na kopci nad obcí Tatobity.Byl to velmi pěkný den, kdy všichni mladí, staří i děti  přiložili ruku k dílu. Obrázek č.1 – tatobitská lípa ,,2.místo v soutěži,, evropský strom roku 2016,,.Obrázek č.2 – vynést 4 kůly na kopec , vyžadovalo fyzickou zdatnost. Obrázek č.3 – senioři  využili pomoc mladších.Obrázek č.4 – pohled na starou obchodní cestu, kde vzniká  nová  lipová alej.

Paní Lenka Malá, starostka obce Tatobity nám všem sdělila, že každý, kdo zasadí svoji lípu, jí může pojmenovat – dát např. své křestní jméno

Tuto krásnou  lipku   jsme zasadili 21. 5. 2016  a  dali jí jméno ,,Bedřiška,,.

Foto : JUDr. Bedřich Sovič

Text : Bedřiška Klíchová

W-lípa-2
W-lípa-3
W-lípa-4
W-lípa-5
W-lípa-6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *