Zájezd do Beskyd

Ve dnech 17. až 24. 6. uskutečnil Svaz důchodců Žďár nad Sázavou zájezd do Beskyd.  Cestou do hor jsme navštívili rodiště Leoše Janáčka – Hukvaldy s hradem a pomníčkem Lišky Bystroušky a ubytovali se v hotelu Bauer v Bílé. Celý týden jsme podnikali turistické výlety, trasy z Bílé na Bobek, Konečnou a zpět na Bílou, z Konečné přes Doroťanku, Bílý Kříž, Švarnou Hanku na hotel Charbulák k pomníku Maryčky Magdonové ve Starých Hamrech.  Další den jsme v mlze, ale bez deště šli z Pusteven přes pomník Radegasta ke kapli a sousoší Cyrila a Metoděje. To byl  tzv. odpočinkový den a následovala túra už zase za krásného počasí na nejvyšší vrchol – Lysou horu, kam vylezlo 26 účastníků s průměrným věkem 67,6 let.

Další den jsme absolvovali túru od slovenských hranic, přes sedlo pod Lemešnou, Butorky, na Velký Javorník (1011mnm) a přes horské středisko Kasárny do Podťatého a autobusem na Bílou. Poslední túra vedla ze sedla Bumbálka přes rozhlednu na Čartáku, Benešky na Soláň a autobusem zpět na Bílou. Po celou dobu nás provázelo krásné počasí s krásnými výhledy, na slovenské straně byla vidět Malá Fatra, Martinské Hole, Roháče, dokonce i Kriváň ve Vysokých Tatrách. Cestou zpět jsme se zastavili v rožnovském skanzenu a non-stop jízdou jsme všichni bez problémů a zdraví dorazili do Žďáru.

Text a foto: Miroslav Košťál, člen výboru SDČR ve Žďáře nad Sázavou.

W_beskydy_1.Pomníček-Lišky-Bystroušky W_beskydy_2.Hrad-Hukvaldy W_beskydy_3.Pohled-z-Bobku-na-Lysou-horu W_beskydy_4.Na-Doroťance W_beskydy_5.Bílý-Kříž W_beskydy_6.U-Radegasta W_beskydy_7.Sousoší-Cyrila-a-Metoděje-na-Radhošti W_beskydy_8.Na-Lysé-hoře W_beskydy_9.Odpočinek-na-Lysé W_beskydy_10.Pohled-z-Lysé-hory W_beskydy_11.Na-Velkém-Javorníku W_beskydy_12.Rozhledna-Čarták W_beskydy_13 W_beskydy_14.Skanzen-Rožnov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *