Mariánskolázeňské aktivity

W_DSC09071
Moučné pytle u Cihelen

Organizace Svazu důchodců Mariánské Lázně pokračovala v prvním pololetí letošního roku ve snaze zajistit seniorům našeho města co nejvíce kulturních a společenských akcí.  Jak ukazuje přehled o činnosti jednotlivých komisí, povedlo se to. Za uvedené období jsme uskutečnili 36 akcí za vydatné podpory města, sponzorů a především pracovitostí našich funkcionářů.

Našim seniorům jsme tak poskytli dva zájezdy na památná místa v našem kraji (Hrad Seeberg u Chebu a Cihelny – přírodní útvar „Moučné pytle“), deset přednášek či besed na různá témata v klubu důchodců. Velkému zájmu se těšily  čtyři akce v klubu důchodců s kulturním programem a občerstvením, konané pro značný zájem vždy ve dvou dnech (Vítání nového roku, Masopust, Vítání jara a Den matek).

W_DSC09142
Opékání buřtů v areálu Hravý pramen.

Turistických vycházek bylo čtrnáct, z toho dvě s opékáním buřtů. Velká spokojenost byla se zájezdem do plzeňského divdla na Kalmánovu Čardášovou princeznu. Hojně navštívené byly dva koncerty dechové hudby na kolonádě u Lesního pramene. O bezplatnou právní poradnu mělo zájem 22 seniorů  a s gratulací a dárkem od města a naší organizace jsme navštívili 175 seniorů – jubilantů nad 75 let.

           Na druhé pololetí máme připraveny zájezdy do Lokte, Karlových Varů, další dva koncerty dechové hudby na kolonádě, množství dalších různých aktivit, kulturní akce v klubu důchodců, přednášky a také oslavu Mezinárodního Dne Seniorů.

Za tak pěkného přístupu, jakého se nám zde dostává, se nám to jistě podaří.

Lokajíček Karel, předseda MO SD

Foto: Edeltraud Prosková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *