Příspěvek policejní akademie

Policejní akademie se ve dnech 19. až 22. července stala dějištěm 3. Mezinárodních her seniorů, které organizoval Svaz důchodců ČR ve spolupráci s Radou seniorů ČR. Do sportovního klání se přihlásilo 25 organizací, z nichž dvě byly ze Slovenska, přesněji z Žiliny a Košic. Nejstarší účastníci bylo 82 let a jen o rok mladší byl nejstarší sportovec.

Osmičlenná smíšená družstva absolvovala pod vedením svých kapitánů celkem 10 disciplín. Mezi ty tradiční patřil běh, hod granátem a šipkami na cíl, k těm méně známým pak například střelba florbalovou holí a tenisovým míčkem na malou hokejovou branku, převoz břemene na kolečku, hod kroužky na trn, střelba golfovou holí na vodorovný terč či hod dvojicí svázaných míčků na speciální terč.

“S některými kamarády, bývalými kolegy jsme se potkali po mnoha letech. Všechno zde bylo na vysoké úrovni, celý servis včetně zdravotnické služby a úžasná sportoviště,” konstatoval Oldřich Pospíšil, předseda Svazu důchodců ČR a dodal: “Velice si vážíme přátelského přijetí, které se nám dostalo od rektora školy Josefa Salače a také účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové na našich hrách.”

Na regulérnost sportovního snažení a správnost výsledků dohlíželo 22 nezávislých rozhodčích. První místo obsadilo a putovní pohár předsedy SDČR získalo družstvo KRS Plzeňského kraje. Druhé místo obsadilo družstvo KRSD Jihomoravského kraje a bronzovými medailemi se pyšní družstvo KRS Olomouckého kraje.

První ročník Mezinárodních sportovních her seniorů se uskutečnil v roce 2014 v Mostě. O rok později se přestěhoval do Brna a svou letošní premiéru už má za sebou i Praha. “Laťka je vysoko a uvidíme, co bude dál,” pronesl s troškou nostalgie v hlase při loučení předseda Oldřich Pospíšil a pokračoval: “Nejprve se musíme ve zdraví dožít, pak sehnat peníze a také pořadatele příštího ročníku. Všichni jsme zde byli nadmíru spokojeni a děkujeme.”
“Pro nás byla čest, vás hostit. U nás máte dveře otevřené a rádi vás uvidíme i příští rok,” odpověděl na to rektor Josef Salač.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *